BURAM BAL

1954 yılında Hacı Ahmet Manav önderliğinde, arıcılık işiyle gıda sektörüne ilk adımını atan Manavlar Gıda, 1993 yılında Manav ailesinin genç neslinin yetişmesiyle markalaşmaya gitti ve Manavlar firması doğdu. Dalaman’da yeni bir fabrika kurarak bal paketleme ve satışına başlayan Manavlar Gıda; bugün, Dalaman’da bulunan, uluslararası standartlarda inşa edilmiş, 5000 m2 kapalı alan üzerine kurulu, en son üretim teknolojisine sahip modern tesisi ile iç ve dış pazardaki müşterilerinin taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Manavlar Gıda; Türkiye’nin rakımı yüksek bölgelerinden, temiz ve zengin endemik bitki türlerinden elde edilen dünyanın en kaliteli balını, 65 yıllık tecrübeyle bir araya getirerek tüm dünya tüketicisi ile buluşturuyor. Dünyanın 2. büyük bal üreticisi konumunda olan Türkiye’den, yıllık 3500 tonun üzerinde bal paketlemesi yapan ve üretiminin %98’lik kısmını ihracat oluşturan Manavlar Gıda, Türkiye’nin seçkin arıcılardan temin ettiği ballara dünya standartlarında kalite ve sağlık analizlerini yaptırmak sureti ile belli kalite şartlarını sağlayan balları fabrikasına kabul eder. Bu seçilmiş ballar özenle en üst seviye kalite ve gıda güvenliği şartlarında paketlendikten sonra 35’ten fazla farklı ülkedeki tüketicilere ulaşmaktadır. Manavlar Gıda kalite ve gıda güvenliği konusundaki ciddi yaklaşımını uluslararası BRC, FSSC2200 and ISO9001-2015 sertifikaları ile belgelemiştir. Bugün dünyanın farklı ülkelerindeki tüketiciler Türk balını beğenerek ve güvenerek tüketmektedirler.

Üretiminde tamamen doğal yolları benimseyen Manavlar Gıda, kaliteye ve gıda güvenliğine verdiği önemi; BRC, FSSC2200, ISO9001-2015 belgeleri ile ispat ediyor. 2015 yılında yenilenen logosu ve kurumsal kimliğinin yanı sıra ambalajlarını da yenileyerek tüketicisinin beğenisine sunan Manavlar Gıda, kaliteli ve doğal Türk balını dünyanın dört bir yanında 35’ten fazla ülkeye ulaştırıyor.

buram bal